Sabah: 3. havalimanı inşaatında 500 değil, 27 işçi öldü

Sabah: 3. havalimanı inşaatında 500 değil, 27 işçi öldü

Sabah gazetesi, 3. havalimanı inşaatında 500 işçinin öldüğüne dair iddiaları 'yalan' olarak niteleyerek, 27 işçinin öldüğünü ileri sürde, Gazete, "İşçi kılığında havalimanına sızan terör örgütü mensupları ve Kandil vekilleri işçileri kışkırtarak eyleme zorluyor" ifadesini kullandı.

16 Eylül 2018 - 14:17

Sabah gazetesinde '2. Gezi Provokasyonu' başlıklı, Erhan Öztürk ve Engin Tunç imzasıyla yayınlanan haberde, "Türkiye'de kaos çıkarmak isteyenler bu kez gözünü 40 gün sonra açılacak İstanbul'un yeni havalimanına dikti. Gezi olayları ve 17-25 Aralık operasyonlarında hedef yapılan İstanbul'un yeni havalimanında açılışa sayılı günler kala provokatörler düğmeye bastı. İşçi kılığında havalimanına sızan terör örgütü mensupları ve Kandil vekilleri işçileri kışkırtarak eyleme zorluyor" denildi.

​"Bugüne kadar havalimanında 500 işçi öldü" iddialarının yalan olduğu ileri sürülen haberde, "Çalışmaların başladığı Mayıs 2015 tarihinden itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre, sağlık sorunları ve trafik kazası vakalarının da yer aldığı olaylarda 27 işçi hayatını kaybetti" ifadesi kullanıldı.

Sabah gazetesinin haberinde, işçilere ulaşmaya çalışan milletvekillerinin de olayı ‘provoke etmeye çalıştığı' ileri sürüldü.

Gazetenin yazarlarından Hıncal Uluç da işçiler hakkında tepki çeken ifadeler kullanmıştı. Uluç, sosyal medyada şu mesajları paylaşmıştı:

​"Az önce 3.Havalimanı inşaasında çalışan bir işçiyle eylem hakkında konuştum. Şunları söyledi: Sendikadan geldiğini söyleyen birileri,eyleme katılacaklara günlük 100 TL verileceğini söylediler. Eyleme katılanların çoğu burada çalışan işçiler değil.

3. Havalimanı inşaatında 2 yıldır çalışıyorum diye yalan söyleyen her gün 2 kişi ölüyordu diye provokasyon yapan uyanık hain! Dün gösterinin en önünde giden, sağı solu taşlayan 2 kişinin orada işçi olmadığı,üniversite öğrencisi ve sol örgüt üyesi olduklarını da biliyorsundur?"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çukur Final Bölümü SON Fragman
Çukur Final Bölümü SON Fragman
Çukur Final Bölümü Fragmanı
Çukur Final Bölümü Fragmanı