İŞKUR’dan TKK 1500 işçi alımı ilanı için açıklama

İŞKUR'dan TKK 1500 işçi alımı ilanı için açıklama

Türkiye Taş Kömürü İşletmesi, 1500 işçi alımı için yakın zamanda ilana çıkacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı TTK'ya istihdam için yetki verdi. Resmi gazete yayımlanan karar sonrası bugün İŞKUR'dan yeni bir açıklama daha geldi. İşte detaylar.

11 Aralık 2018 - 23:07 - Güncelleme: 04 Nisan 2019 - 21:09

Türkiye Taş Kömürü İşletmesi Genel Müdürlüğü Zonguldak'a 1500 işçi alımıyapılacak.

Geçtiğimiz günlerde Resmi gazete yayımlanan kararın ardından gözler İŞKUR'a çevrildi. Zonguldak İşkur İl Müdürü tarafından yapılacak olan alımlara ilişkin bugün son dakika açıklaması geldi. 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Taş Kömürü İşletmesi Genel Müdürü Kazım Eroğlu yaptığı açıklamalarda takvimi netleştireceğiz artık netleşecek İş Kur Müdürlüğüne müracaatların ne zaman başlayacağı görüşülecek ve süreç hızlı ilerleyeceğini müjdelemişti. 

İŞKUR'DAN AÇIKLAMA!

İŞKUR Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamalarda başvuruların yakın bir zamanda açıklanacağını belirterek 1500 işçi alımı ne zaman açıklanacağında cevaplandırdı. Buna göre yapılan açıklama ise şöyle; "TTK tarafından alt yapısı hazırlanıyor. İş başvurularını yönetmeliğimiz gereği biz alacağız. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. İnşallah 5 günde başvurularımızı alacağız. İlanın açılması konusunda kurumumuza talepte bulunulması halinde akabinde başvuruları alacağız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çukur 3.Sezon 9.Bölüm 1.Fragman yayında!
Çukur 3.Sezon 9.Bölüm 1.Fragman yayında!
Çukur 76. bölümden ilk sahne yayında!
Çukur 76. bölümden ilk sahne yayında!