Çandarlı Halil Paşa’nın kızları kimdir?

Çandarlı Halil Paşa'nın kızları kimdir?

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisindeki Çandarlı Halil Paşa’nın kızları Melike ve Esleme kimdir, gerçek adları ne, yaşları kaç? İşte Melike ve Esleme karakterlerine can veren Hazal Filiz Küçüköse ve Leyla Tanlar hakkında tüm merak edilenler.

22 Mart 2018 - 20:10 - Güncelleme: 02 Nisan 2018 - 18:59

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisin yayınlanmasıyla sosyal medyada gündem olan Çandarlı Halil Paşa’nın kızları Melike ve Esleme gerçekte kimdir? İşte Hazal Filiz Küçüköse ve Leyla Tanlar hakkında tüm merak edilenler.

Çandarlı Halil Paşa’nın kızı MelikeHazal Filiz Küçüköse / Melike

Çandarlı Halil Paşa’nın kızıdır. Kendini bildi bileli Mehmed’e aşıktır. Mehmed çocuk yaşında tahttan ayrılıp Manisa’ya gönderildiğinde onu bekleyeceğine yemin etmiş, döneceği günü beklemiştir. Murad Han’ın ölmesi üzerine Mehmed yeniden tahta geçince Melike’nin de dileği gerçek olur. Ancak Mehmed eski Mehmed değildir.

Hazal Filiz Küçükköse kimdir?

Hazal Filiz Küçükköse, 9 Şubat 1988 tarihinde Mersin'de doğdu. 

Lise eğitimini Ankara'da tamamlayan Küçükköse, üniversite eğitimi için Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü'ne başladı. Üniversiteyi 3. sınıfa kadar okuduktan sonra bıraktı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü'nde eğitim gördü.

Hazal Filiz Küçükköse kimdir?

Oyunculuk kariyerine 2009 yılında başladı. Birçok dizide rol alan başarılı oyuncu, Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Çandarlı Halil Paşa'nın kızı Melike'ye hayat verecek.

Melike; Çandarlı Halil Paşa’nın kızıdır. Kendini bildi bileli Mehmed’e aşıktır. Mehmed çocuk yaşında tahttan ayrılıp Manisa’ya gönderildiğinde onu bekleyeceğine yemin etmiş, döneceği günü beklemiştir. Murad Han’ın ölmesi üzerine Mehmed yeniden tahta geçince Melike’nin de dileği gerçek olur. Ancak Mehmed eski Mehmed değildir.

Çandarlı Halil Paşa’nın kızı EslemeLeyla Tanlar / Esleme

Çandarlı Halil Paşa’nın küçük kızıdır. İçinde kötülük barındırmayan, temiz yürekli bir kızdır. Korkut adında bir yeniçeriye aşık olmasıyla aşkın ne menem bir duygu olduğunu fark edecek ve saf yüreği zamanla yangın yerine dönecektir.

Leyla Tanlar kimdir?

Paramparça dizisinde karakter oyuncusu olarak rol alan Leyla Tanlar Cansu karakteriyle dizi de oldukça fazla sevilen bir karakter olmayı başarmıştır.

Leyla Tanlar; 13 Aralık 1997 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Yay burcu olan güzel oyuncu; özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu'nda ortaöğrenimini tamamlayarak, lise öğrenimi için İtalyan Lisesi'ne yazılmıştır. Halen İtalyan listesinde öğrenimine devam eden oyuncu Leyla Tanlar lise üçe devam etmektedir. Küçük yaşlarda anaokuluna gittiği sıralarda Küçük Denizkızı isimli tiyatro oyununda rol alan Leyla Tanlar; oldukça yetenekli bir oyuncu olarak ekranların karşısına geçmektedir.

Leyla Tanlar kimdir

Birçok tiyatro kulübünde de faaliyetler gösteren Leyla Tanlar; oyunculuğa olan ilgisinden dolayı Akademi 35,5'a yazılarak mezun olmayı başarmış bir oyuncudur. Daha sonra Paramparça dizisinde karakter oyuncusu olarak rol alan Leyla Tanlar Cansu karakteriyle dizi de oldukça fazla sevilen bir karakter olmayı başarmıştır.

Adına kitap yazılmış

"Çandarlının Kızı" adıyla basılan tarihi kurgu kitabı da mevcut. O kitabın giriş kısmı şöyle diyor;

Tarihte hiçkimse Hürrem Sultan kadar şanslı olmayacak.. Çandarlı Halil Paşanın güzeller güzel kızı Zümra hatun.. Onu hiçbir zaman farketmeyen İstanbulun Fatihi.. Çocukluktan gelen körü körüne bağlılık.. Zümra Hatun Fatih'e , Fatih İstanbul'a aşıktı..

Çandarlı Halil Paşa’nın kızları Melike ve Esleme rolüne can veren Hazal Filiz Küçüköse ve Leyla Tanlar hakkında tüm merak edilenlere aşağıdaki bağlabtılardan ulşabilirsiniz

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atakan'dan Aleyna Tilki'ye yanıt
Atakan'dan Aleyna Tilki'ye yanıt
2020 Milli Piyango sonuçları açıklandı!
2020 Milli Piyango sonuçları açıklandı!