Afyon Şeker Fabrikası 725 milyon TL’ye satıldı

Afyon Şeker Fabrikası 725 milyon TL'ye satıldı

Afyon Şeker Fabrikası için en yüksek teklifi 725 milyon TL ile Doğuş Gıda verdi. İhalesi tamamlanan fabrikalar içinde en yüksek teklif bu fabrika için verildi. Doğuş Gıda daha önce Bor ve Yozgat fabriklarını da almıştı

26 Nisan 2018 - 17:01

En yüksek kotaya sahip fabrikalardan biri olan Afyon Şeker Fabrikası ihalesi 400 milyon lira açıldı. İlk elemeli turda Torunlar Gıda elendi. Fiyat 635 milyon liraya çıktı. İkinci turda Özbey Holding elendi fiyat 680 milyon liraya çıktı. Son elemeli turda ise Mutlucan-NDM Ortak Girişim Grubu elendi.

DOĞUŞ, ÜÇÜNCÜ İHALEYİ KAZANDI

Açık artırma ihalesine geçildi. Fiyat 702 milyon lira seviyesinde. İhaleyi açık artırma teklifleri sürecinde, 725 milyon liralık teklifle Doğuş Gıda (Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ) kazandı. Doğuş Gıda, Yozgat Şeker Fabrikası ihalesini ise 275 milyon lira ile, Bor Şeker Fabrikası ihalesini ise 336 milyon lira ile kazanmıştı.

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait Burdur ve Elbistan şeker fabrikalarının özelleştirilmesi sürecinde nihai pazarlık görüşmeleri bugün gerçekleştirilecek.

Burdur Şeker Fabrikasının nihai pazarlık görüşmesi saat 16.30'da ve Elbistan Şeker Fabrikasının nihai pazarlık görüşmesi saat 17.30'da ÖİB binasında yapılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çukur 88. bölüm 2. fragmanı yayınlandı
Çukur 88. bölüm 2. fragmanı yayınlandı
Çukur 88. bölüm 1. fragmanı yayınlandı
Çukur 88. bölüm 1. fragmanı yayınlandı