3. havalimanı inşaatında üç işçi daha tutuklandı

3. havalimanı inşaatında üç işçi daha tutuklandı

Kötü çalışma koşullarının protesto edildiği 3. havalimanı inşaatında üç işçinin daha tutuklandığı öğrenildi. İşçilerin tutuklanma gerekçesinin, servislerin geç gelmesini ıslıkla protesto etmeleri olduğu iddia edildi.

29 Eylül 2018 - 14:04

Birgün'de yer alan habere göre, 3. havalimanı inşaatında salı günü üç işçi daha tutuklandı.

İşçilerin tutuklanma gerekçesinin, şiddetli yağmur ve rüzgara karşın servislerin gelmemesini ıslıkla protesto etmeleri olduğu iddia edildi.

Böylece havalimanı inşaatında insanlık dışı çalışma koşullarını protesto ettikleri için tutuklanan işçi sayısı 27'ye yükseldi.

İnşaat işkolunda faaliyet gösteren üç sendika, tutuklu işçilerin serbest bırakılması ve işçilerin tüm taleplerinin karşılanması için emekten yana tüm kişi ve kurumlara dayanışma çağrısı yaptı.

NE OLMUŞTU?

İnşaatta kötü çalışma koşullarının düzeltilmesi talebiyle 14 Eylül'de iş bırakarak eylem yapan binlerce işçiden 600'e yakını gözaltına alınmış, 24'ü tutuklanmıştı.

Öte yandan İGA yetkilileri, medyaya verdikleri demeçlerde, işçilerin taleplerinin haklılığını kabul etmiş ve sorunları gidermek için harekete geçeceklerini duyurmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çukur Final Bölümü SON Fragman
Çukur Final Bölümü SON Fragman
Çukur Final Bölümü Fragmanı
Çukur Final Bölümü Fragmanı